Kılıçdaroğlu: Milleti açlığa mahkûm ettiğin için 'sözde cumhurbaşkanı' demeye devam ediyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Kendisine ‘sözde cumhurbaşkanı’ dedim diye çok alınmış. Bremen mızıkacıları gibi çıktılar hep beraber saldırıyorlar, ‘acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz?’ diye. Yaratan sensin kardeşim. Milleti açlığa mahkûm eden sensin kardeşim. O nedenle ben sana ‘sözde cumhurbaşkanı’ diyorum ve söylemeye devam ediyorum."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik söylediği 'Sözde Cumhurbaşkanı' ifadesini kullanmaya devam edeceğini belirtti. Sözcü Gazetesi'nin “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” başlıklı manşetini gösteren Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

SARAYIN GÜNDEMİ: Bu tablo doğru mu? Doğru. Türkiye’de mi? Türkiye’de. Tarih doğru mu? Doğru. Fotoğraf doğru mu? Doğru. 21. yüzyılın Türkiye’sinde çekildi. Atık soğanlardan, çürüklerden acaba bir iki tane bulabilir miyim diye, kadınlar evlerine mutfak malzemesi çıkarmaya çalışıyorlar. Bu gerçek gündem iktidarın gündemi midir? Saray’ın gündemi bununla ilgili midir?

BENİMLE UĞRAŞACAĞINA ÇÖPTEN YİYECEK KADINLARIN SORUNUNU ÇÖZ: Sen CHP’nin İstanbul İl Başkanı’yla uğraşacağına işsizlik sorunu nasıl çözülür diye kafa yorsana. Sen benimle uğraşacağına çöpten yiyecek toplayan kadınların sorunu nasıl çözülür diye uğraşsana. Bakıyor bütün çocuklarının hepsinin işi gücü iyi. Memleketin sorununu Millet İttifakı olarak biz çözeceğiz. Kul hakkı yemeyeceğiz, kul hakkı yedirmeyeceğiz.

BEN DE SANA 1 PARALIK DAVA AÇIYORUM: Kendisine ‘sözde cumhurbaşkanı’ dedim diye çok alınmış. Bremen mızıkacıları gibi çıktılar hep beraber saldırıyorlar, ‘acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz?’ diye. Yaratan sensin kardeşim. Milleti açlığa mahkûm eden sensin kardeşim. O nedenle ben sana ‘sözde cumhurbaşkanı’ diyorum ve söylemeye devam ediyorum. 1 milyon TL tazminat davası açmış. Ben de onun hakkında 1 paralık açıyorum. Değeri o kadar çünkü. Dolarla da açabilirdi. (HABER MERKEZİ)