Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı üzerinde de baskılar var

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da yaptığı konuşmada Millet İttifakı'ndan bahsederken, "Her birimiz ayrı partiyiz. Altı lider bir aradayız" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'daki ziyaretlerine devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuşan Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'ndan bahsederken, "Altı lider bir araya geldik" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ: Hemen hemen her alanda baskılar var. Baskı nereden ve kimden gelirse gelsin asla ve asla diz çökmeyeceğimiz sözünü veriyorum size. Onların feriştahı da gelse diz çökmeyeceğiz.

KİMSE ZARAR ETMEMELİ: Alın teri döken herkes kazanmalı. Hiç kimse zarar etmemeli. Kimsenin zarar etmediği, alın terinin değer bulduğu güzel bir Türkiye'yi vadediyorum sizlere. Bunu yapacağız, birlikte yapacağız.

ALTI LİDER BİR ARADAYIZ: Millet İttifakı... Her birimiz ayrı partiyiz. Altı lider bir aradayız. Demokrasi için bir aradayız. Kadın erkek eşitliği için bir aradayız. Türkiye'nin bozulan sisteminin düzeltilmesi için bir aradayız. Adaleti gerçekleştirmek için bir aradayız. Devlet yönetiminde liyakat olsun diye bir aradayız. İstanbul Sözleşmesi en kısa sürede yeniden hayata geçsin diye bir aradayız. Ülkenin itibarını, saygınlığını korumak için bir aradayız. Hiçbir çocuğun bu bereketli topraklarda yatağa aç girmemesi için bir aradayız. Bütün bunların sağlanması için bir araya geldik, Millet İttifakı'nı kurduk. Millet İttifakı üzerinde de baskılar var. (HABER MERKEZİ)