Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası Başkanı’nın sorumluluğu gitgide artıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'ndaki yeni görevden almalar ile ilgili olarak sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'ndaki yeni görevden almalar ile ilgili olarak sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun "el ele vererek halkı fakirleştirdiğini" söyleyen CHP lideri, Kavcıoğlu için, "Bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!" dedi. 

Kılıçdaroğlu paylaşımında şöyle dedi:

"Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı el ele verdi, halkımızı fakirleştiriyorlar. Bu açıkça millete zulümdür. Şunu da söyleyeyim, Merkez Bankası Başkanı’nın bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!"

MERKEZ BANKASI'NDA GÖREVDEN ALMALAR YAŞANMIŞTI

Dolar/TL kurunda yeni rekor kırılmasını takip eden saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmesinin ardından banka yönetiminde dün gece görevden almalar yaşanmıştı. Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş, Resmi Gazete'de yayınlanan kararla görevden alınmıştı.