Kılıçdaroğlu kampanyasını Twitter'da başlattı: Sana Söz...

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı kampanyasını Twitter hesabında "Sana Söz yine baharlar gelecek…" notuyla paylaştığı bir video ile başlattı. Kılıçdaroğlu toplam iki video paylaştı.  

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kampanyasını Twitter hesabında paylaştığı video ile başlattı. 

CHP'den yapılan bilgilendirmede "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından saat 18.50’de paylaşacağı video, kendisinin Cumhurbaşkanı adaylığı kampanyasının resmi başlangıcıdır" denildi.

Kılıçdaroğlu saat 18.50'de resmi hesabından "Sana Söz yine baharlar gelecek…" notuyla bir video yayınladı. 

Videoda, Kılıçdaroğlu’nun şu sözleri yer aldı:

“Sana söz...  Birbirini incitmeyen, farklı olanı olduğu gibi seven, sayan; uzaklaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye. Karnı tok, gönlü bol; yaşamayı seven bir Türkiye. Bilime, sanata, geleceğe inanan; ayakları yere sağlam basan, uzmanlığa saygı duyan bir Türkiye. Seyirci kalmayan, korkusundan susmayan, sözü dinlenen, kıymeti bilinen, en güzel şarkılarını bağıra çağıra söyleyebilen, neşesi çocuklarının gözünden okunan bir Türkiye için geliyoruz. Sana söz yine baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek.”


'BAY KEMAL SÖZÜNDEN DÖNMEYECEK'

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından saat 21.00'de #SanaSöz" etiketi ve "Bay Kemal sözünden dönmeyecek..." notuyla ikinci bir video paylaştı. 

Kılıçdaroğlu, şu cümlelerle seslendi: 

"Yıkıldın, usandın, bunaldın… Her defasında bu son olsun istiyorsun. Al benden de o kadar. O zaman sana şunu söyleyebilirim: Sana söz, bu güzel ülkenin insanları yeniden hayal kurabilsinler diye geliyoruz. Sadece bu boş çantayı doldurmak için değil evladının gözüne dolu dolu, umutla bakabilmen için geliyoruz. Uzakta unutulmuş kardeşim, gel yan yana yürüyelim. Sana söz, gerçekten yaşamaya başla diye geliyoruz. Dünyanın bir ucundan “Anne ben dönmem” diyen evlat, sana söz, içinde öyle bir umutla döneceksin ki…

Geliyoruz. Ben Kemal, sana söz veriyorum. Kaybettiğin her yıl, her an, her kuruş, her gülüş sana fazlasıyla geri dönsün istiyoruz. Sana söz, yine baharlar gelecek, Sana söz, umut bitmeyecek. Sana söz, yine baharlar gelecek. Sana söz, yine baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek."


LİDERLERDEN PAYLAŞIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanyasının ilk filmini sosyal medya sayfasından "Umut bitmeyecek" sözleriyle paylaştı. 


Millet İttifakı'nın diğer liderleri de hesaplarından kampanya videosunu kendi notlarıyla paylaştı. DEVA lideri Ali Babacan paylaşımına "7'den 70'e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye kazanacak" notu düştü. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ise paylaşımında, "14 Mayıs'ta iklim değişecek. Sana söz, yine baharlar gelecek” dedi.
(HABER MERKEZİ)