Kılıçdaroğlu: Erdoğan bana hakaret ediyor çünkü kontrolü kaybetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün kendisi hakkında söylediği, "Terbiyesiz herif" sözüne yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Kontrolü kaybettiği için hakaret ediyor. Ama ben 16 şehidimizin hakkını savunmaya devam edeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu, hakaretleri nedeniyle Erdoğan'a beş kuruşluk tazminat davası açacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'da partisinin il kongresinde kendisi için, "Terbiyesiz herif, sana Milli Savunma Bakanımı İçişleri Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu Twitter'dan paylaştığı video ile verdiği yanıtta, "Bana hakaret ediyor çünkü kontrolü kaybetti ama ben 16 şehidimizin hakkını savunmaya devam edeceğim" dedi. CHP Genel Başkanı videoyu, "İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir" notuyla paylaştı.

 

ERDOĞAN'A BEŞ KURUŞLUK DAVA

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bugünkü hakaretleri nedeniyle Erdoğan hakkında, yine 5 paralık dava açıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun muhataba biçtiği değer gereğince! ‘Şehitlerin sorumlusu Erdoğan’dır’ eleştirisinin haklılığını da ispatlayacağız” dedi.

Dava dilekçesinin yarın ya da cuma günü Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na sunulması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)