Kılıçdaroğlu: Ekonomi dehası, her şeyi eline yüzüne bulaştırdın

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, TÜİK'in enflasyon rakamını açıklamasının ardından paylaşımlar yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in yıllık enflasyon rakamını açıklamasının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi. Kılıçdaroğlu, metal işçilerine yüzde 17 zam teklifinde bulunan iş insanlarına da tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:  

- TÜİK yıllık tüketici enflasyonunu yüzde 36,08 seviyesinde ilan etti. Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80'e dayanmış. Bu daha az üretim, daha fazla hayat pahalılığı demek. Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın!

- Bu arada metal sanayicileri, emekçilere yüzde 17 zam teklif etmişsiniz. Bu TÜİK'ten bile beter teklifinizi not ettik. Köleniz değildir emekçiler, bu gayriciddi tavrınızdan hemen vazgeçin ve emekçilerin alın terlerinin karşılığını verin. Pazarlıkları yakından izliyoruz, bilginiz olsun.

BABACAN: RAKAMLARI AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

Enflasyon rakamlarını değerlendiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İktidar artık hiçbir şey vermiyor, sadece kepçeyle alıyor" dedi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Babacan, "Rakamları Ayarlama Enstitüsü nam-ı diğer TÜİK, #enflasyon oranını açıkladı. Yeni yılın ilk sabahı uyandığımız zamların yakınından bile geçmiyor. Daha evvel çay kaşığıyla verip kepçeyle alıyor demiştim. Ama iktidar artık hiçbir şey vermiyor, sadece kepçeyle alıyor" diye belirtti.

KARAMOLLAOĞLU: ARTIK TÜİK BİLE PERDELEYEMİYOR

SAADET lideri Temel Karamollaoğlu da enflasyonun açıklanmasının ardından, "İktidarın sebep olduğu yıkımı artık TÜİK bile perdeleyemiyor! TÜİK'in sipariş usulü hazırladığı verilere göre dahi; 20 yılın en yüksek enflasyonunu gördük" mesajını paylaştı. (HABER MERKEZİ)