Kılıçdaroğlu: CHP eski CHP değil, siz de eski siz değilsiniz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Muhafazakar genç kadın kardeşlerime sesleniyorum. CHP eski CHP değil. Siz de eski siz değilsiniz” diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da katıldığı grup toplantısında Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Geçen hafta Konya’da geniş bir kitleyle birlikte olduk. Çiftçiler elektriği ücretsiz verecek misiniz? dediler. Endişe etmeyin her yerde çiftçiye elektriği ücretsiz vereceğiz. Bunun sözünü buradan bir kez daha veriyorum.

SADAT’ı da sordular. Son CHP’li hayatta olduğu sürece, mücadele ettiği sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin, korkmayın. Çünkü biz Kuva-i Milliyeci’yiz.

HER YERDE OLACAĞIZ: Kayseri'de 700 kişi partimize üye oldu. Şunu söyledik: Artık hiçbir yer kale değil. Her yerde olacağız. Kayseri'de de olacağız, Konya'da da olacağız.

UYUŞTURUCU BARONLARININ SALTANATINA SON VERECEĞİZ: Evlatlarımızı zehirleyen bu uyuşturucu baronlarına da sözümdür: İktidarımızda bütün uyuşturucu baronlarının saltanatına son vereceğiz. Onların burunlarından fitil fitil getirmezsem bana da Kemal demesinler. Gencecik çocuklarımızın zehirlenmesine de asla izin vermeyeceğiz.

CHP ENFLASYONU YARATTI DEMİYORLAR: Ne hikmetse ‘CHP enflasyonu yarattı’ demiyorlar. Artık bunun da tutmadığını biliyorlar. Ukrayna ile Rusya savaş halinde. İki ülkedeki enflasyon yüzde 16,4 ve 17,8. Savaş halindeki iki ülkede enflasyon bu. TÜİK'in baskılardan sonra açıkladığı oran ise yüzde 73. ENAG'a göre yüzde 160. TÜİK'in açıkladığı ÜFE 132.

İHALELERE DOLAR BAZINDA GARANTİLERİ NASIL VERDİN?: Ekonomik buhrandan öyle noktaya geldiler ki, vatandaşı suçluyorlar. 'Sorunun bir kısmında vatandaşlarımızın tasarrufunu döviz cinsinde yapmaktaki ısrarları var' diyor. Bir devlet böyle yönetilmez. Bilgisiz, irfansız yönetemezsiniz. 'Bu vatandaşlar neden tasarruflarını dövize yatırıyor' diye düşünüyor mu? Sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından neden dolarla borçlanıyorsun? Sen ihalelere dolar bazında garantileri nasıl verdin?

CHP ESKİ CHP DEĞİL: Muhafazakar genç kadın kardeşlerime iki çift lafım var. Gezi olayları dolayısıyla bu ülkenin kadınlarına nasıl hakaret edildiğini biliyorsunuz, yarın döner bunlar size de hakaret ederler. Cennet anaların ayağı altındadır ve kadına saygı duyarız. CHP eski CHP değil, siz de eski siz değilsiniz. Aynı değerleri savunuyoruz; aynı değerleri savunmaya devam edeceğiz.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK KAYNAK TRANSFERİNİ YAŞIYORUZ: Nasıl oluyor da alt gelir gruplarından gelirler bir avuç üst gelir grubuna aktarılıyor? Millet fukaralaşırken tepede bir avuç insan milyar dolarlara sahip oluyor? Bunu anlatacağım. Cumhuriyet tarihinin en büyük kaynak transferini yaşıyoruz.

BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM: Büyük ihaleleri veriyorlar. İkincisi, bu oligarklara Hazine'yi garanti ediyorlar. Üçüncüsü, gelir garantisi veriyorlar. Dördüncüsü, ABD'deki dolar enflasyonunu, Avrupa'daki Euro enflasyonunu vatandaşa yıkıyorlar. Beşincisi, 'Ya iktidar değişirse' diyorlar ve sözleşmeye yetkili İngiliz mahkemeleri olsun diyorlar. Nereyi yetkili kılarsanız kılın burnunuzdan fitil fitil getireceğim ve hakkı millete teslim edeceğim. Altıncısı, ek gelir garantisi veriyorlar. İstanbul Havalimanı'nı yaptırdılar, Atatürk Havalimanı'nı çalıştırmama sözü almışlar.

TEK YÜZÜĞÜM VAR DİYENLER MANHATTAN'DA GÖKDELENLER YAPIYOR: 2018'den Nisan 2022'ye kadar bunların ödediği faiz 592 milyar. Faizi indireceğiz diyor, demek ki faiz artacak. Benim tek yüzüğüm var diyenler Manhattan'da gökdelenler yapıyor. Milletin yüzüne nasıl bakıyorlar?" (HABER MERKEZİ)