Kemal Sunal'ın adı Malatya'da yaşatılacak: Müze açılıyor

Malatyalı olan Kemal Sunal’ın ismi doğduğu Doğanyol İlçesi’nde yaşatılacak. Sunal için doğduğu mahallede müze oluşturulacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Malatya'nın Doğanyol İlçesi Gökçe Mahallesi'nde Kemal Sunal adına kütüphane ve Kemal Sunal’ın anılarının yaşayacağı müze kurulacak. Doğanyol Belediyesi tarafından yapılacak olan kütüphane ve müze yaklaşık bin metrekare alanda oluşturulacak. 

Geçmiş dönemlerde Belediye hizmet binası olarak kullanılan ve 2014 yılında büyükşehir yasası ile Doğanyol Belediyesi’ne devir edilen ve bugüne kadar atıl durumda bulunan Gökçe Mahallesi’ndeki binanın kütüphane ve müzeye dönüştürülmesi ile yeni yüzü ile hizmet verecek.

KEMAL SUNAL'IN REPLİKASI MALATYA'DA 

Malatya’nın Doğanyol İlçesi Gökçe Mahallesi’nde doğan ve 9 yaşına kadar burada yaşayan Kemal Sunal, babasının İstanbul’a gitmesi ile İstanbul’da nüfus cüzdanı çıkarılıp İstanbul doğumlu olarak yazıldığı ifade ediliyor.

3 Temmuz 2000 yılında kalp krizinden vefat eden Kemal Sunal’ın replikası Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sanat sokağında açılan kültür evinde 2017 yılında sanatseverlere sunulmuştu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)