Kılıçdaroğlu'ndan SOL Parti ve TİP’e ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Kılıçdaroğlu yarın SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İşleyen ve TİP lideri Baş ile görüşecek. Kılıçdaroğlu, iki partinin üyelerine yönelik polis saldırısı nedeniyle “geçmiş olsun" dileğinde bulunacak.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın (3 Mart) Sol Parti Genel Merkezi’nde Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ve Meclis’te Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşme gerçekleştirecek.

SOL Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’nun ziyareti "Geçmiş olsun” ziyareti kapsamında planlandı. SOL Parti’nin İstanbul ve Mersin’de “Hükümet İstifa” sloganıyla gerçekleştirmek istediği eylemlere polis müdahale etmiş ve çok sayıda partili gözaltına alınmıştı. CHP liderinin ziyaretinin de bu kapsamda yapılacağı öğrenilirken deprem sonrası yürütülen dayanışma çalışmaları hakkında da deneyim paylaşımı yapılacağı ifade edildi. Öte yandan İşleyen ve Kılıçdaroğlu’nun görüşmenin ardından ortak bir açıklama yapması da bekleniyor.

TİP: DAYANIŞMA ZİYARETİ

İstanbul’da deprem sürecindeki adımları nedeniyle Kızılay'ı protesto etmek için derneğin Kadıköy şubesine yürümek TİP üyeleri İstanbul il örgütü binasından çıkar çıkmaz polis müdahalesiyle gözaltına alınmıştı. Kılıçdaroğlu, polisin TİP üyelerine yönelik müdahalesi nedeniyle TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ı telefonla aramış ve geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Edinilen bilgiye göre CHP liderinin Meclis’te TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile yapacağı görüşme de “Dayanışma ziyareti” olarak planlandı. CHP liderinin yine “geçmiş olsun” mesajını Baş’a ileteceği öğrenildi.