Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında 'Aday olma' diye bağıran gençle buluştu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında "Aday olma" diye bağıran ve ağzı kapatılarak susturulan Ömer Faruk Berber'le görüştü. Kılıçdaroğlu, Berber'e yapılan müdahaleyi onaylamadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'da partisinin gençlik kolları tarafından düzenlenen "Geleceği Kur Gençlik Festivali"ne katıldı.

Medyascope'un yayınladığı görüntülerde Kılıçdaroğlu'nun, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde konuşma yaptığı sırada, izleyicilerin arasında yer alan bir genç, "Aday olma" diye bağırdığı görüldü. Partililerin ağzını kapatarak susturduğu genç daha sonra salondan çıkarıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, festivalin ardından konuşması sırasında bağıran gençle bir araya geldi. CHP'den yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik Festivalinde kendisini protesto eden, lise öğrencisi Ömer Faruk ile buluştu" denildi. 

Gazeteci Özlem Gürses de görüşmenin detaylarını Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu ile Ömer Faruk Berber'in bir otelde buluştuklarını aktaran Gürses, "Gencin adı Ömer Faruk Berber, Yalova’dan bir lise öğrencisi, CHP Yalova Gençlik otobüsüyle gelmiş buluşmaya. Parti üyesi değil, sadece izlemek istemiş" dedi.

'KILIÇDAROĞLU, BANA YAPILAN MÜDAHALENİN DESTEKLEMEDİĞİ BİR HAREKET OLDUĞUNU SÖYLEDİ'

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın Berber'e ulaşıp görüşmeye çağırdığını aktaran Gürses, şunları söyledi: 

"Kemal bey sahneye çıktığında da ‘ya kazanamazsa’ diye endişesini dile getirmek istemiş… bu genç bağırınca yanındaki CHP’li gençler tepki göstermiş, ağzını kapatmaya çalışmışlardı. Medyascope kanalı görüntüyü çekip paylaşınca olay büyüdü. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat bu genç arkadaşımıza ulaştı. ‘Senin iradene fikrine saygı duyuyoruz’ dedi… Meğer bu genç tıpkı geldiği gibi CHP otobüsüyle geri dönüyormuş. CHP'li gençlerle muhabbet ederek… Ömer Faruk Berber kendisine ulaşılmasının ardından Yalova otobüsünden indi, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere geri döndü… Canan Kaftancıoğlu ve Tuncay Özkan'ın da bulunduğu görüşme gayet sıcak ve samimi geçmiş."

Görüşmenin ardından Özlem Gürses'e konuşan Ömer Faruk Berber, "Görüşmemiz oldukça verimli geçti. Ben gerçekten çok iyi tepkiler aldım, bana çok iyi davrandılar. Biraz eğitim hakkında konuştuk kendisiyle, güzel bir konuşma geçirdik. Ben de yaptığım hareketin gerekçesini anlatınca kendisi olumlu karşıladı ve herkesin düşüncesine saygı duyulması gerektiğini ve bana yapılan müdahalenin kendisinin aslında desteklemediği bir hareket olduğunu söyledi" dedi. (HABER MERKEZİ)