Kemal Kenan Ergen vefat etti

55 yaşında vefat eden mizah yazarı 'Kemken' lakaplı Kemal Kenan Ergen'in ölüm haberini Cem Yılmaz paylaştı: "Beni sinemaya başlatan dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen'i kaybettik."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mizah yazarı ve senarist Kemal Kenan Ergen, 55 yaşında vefat etti. Ergen'in ölüm haberini Cem Yılmaz Twitter hesabından paylaştı.

Cem Yılmaz, yaptığı paylaşımda, "Sevgili dostlarım Her Şey Çok Güzel Olacak filmini beraber yazarak beni sinemaya başlatan dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen'i kaybettik. Çok çok üzgünüm. Tüm sevenlerine ailesine sabır diliyorum. Hep bizimle yaşayacak. Mekanı cennet olsun" dedi.

Kemal Kenan Ergen geçtiğimiz ay kalp krizi geçirmiş ve hemen hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınmıştı.

KEMAL KENAN ERGEN KİMDİR?

Kemal Kenan Ergen, 1 Ocak 1967 tarihinde Kocaeli'de dünyaya geldi. "Kemken" lakabıyla da tanınan Ergen, L-Manyak, Lombak ve Penguen bünyesinde mizah hikayeleri yayınladı. "Tatlı Kaçıklar," "Yasemince," "Kaygısızlar," ve "Olacak O Kadar" gibi program ve dizilerin senaryosunda katkısı bulunan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson'un başrollerini paylaştığı "Her Şey Çok Güzel Olacak" filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. Ergen, "Kahpe Bizans", "Ömerçip", "Hababam Sınıfı Merhaba", "Hababam Sınıfı Askerde" ve "Hababam 3,5" gibi sinema filmlerinde de yer aldı. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)