Kazanılmış hak ellerinden alındı: Demirtaş'ın kızı ve eşine VIP engeli

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Selahattin Demirtaş’ın kızı ve eşinin VIP hakkı verilmediğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Siirt Meral Danış Beştaş TBMM’de yaptığı konuşmada, “Bir ülkede yönetimin içinden hukuku çıkartırsanız, çetecilik faaliyeti kalır” dedi. Beştaş, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kızı ve eşine VIP hakkının tanınmadığını söyledi.

'VIP KULLANAMAZSINIZ DİYE DIŞARI ALMIŞLAR'

TBMM’de konuşan Beştaş şunları söyledi: “Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış, eski vekil, iki kere cumhurbaşkanı adayı olmuş, Eş Genel Başkanlık yapmış, grup başkanlığı yapmış, İdris Baluken gibi Ahmet Yıldırım gibi… Kızlarına ve eşine “VIP kullanamazsınız” diye onları dışarı almışlar. İşte “hukuksuzluk” dediğimiz, bir ülkede yönetimin içinden hukuku çıkartırsanız, çetecilik faaliyeti kalır dediğimiz tam da budur."

Beştaş’ın konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç söz aldı. VIP konusuna değinmeyen Tunç’a Beştaş tepki gösterdi. Beştaş, "Tunç’un sessizliğinin kayıtlara geçmesini istiyorum” dedi.

Özgür Özel de karara tepki gösterdi. Özel, “Milletvekilliği yapmış isimlere bu hakkın tanınmamasını kabul etmiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)