Kayyım, Amedspor’a elektrik ve doğalgaz desteğini de kesti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Amedspor tesislerinin doğalgaz, elektrik ve su faturalarını ödememe kararı aldığı öğrenildi. Olayı doğrulayan Amedspor Asbaşkanı İhsan Avcı, “Bugüne kadar protokol gereği Amedspor tesislerinden doğalgaz, su ve elektrik parası alınmıyordu. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca taraftarı olan bir kulübe bunun yapılmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DİYARBAKIR - Seçilmiş başkanı görevden alınarak Vali Münir Karaloğlu’nun kayyım atandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor’a sağlanan elektrik, doğalgaz ve suyun faturalarını ödemeyeceğini bildirdi. Amedspor tesislerine giden Büyükşehir Belediyesi personelinin “Bundan sonra belediye doğalgaz, elektrik ve su ödemesini yapmayacak. Giderleri kendiniz ödeyin" dediği öğrenildi.

'DESTEK ALAMAYAN TEK TAKIM'

Tigris gazetesine konuşan Amedspor Asbaşkanı İhsan Avcı olayı doğruladı. Amedspor’un bölgenin en büyük takımı olduğunu dile getiren Avcı, Amedspor ile yapılan protokol gereği elektrik, doğalgaz ve su parası alınmıyordu. Büyükşehir Belediyesi’ne düşen bu protokolü sürdürmek. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca taraftarı olan bir kulübe bunun yapılmasını doğru bulmuyoruz. Durup dururken neden böyle bir karar alınıyor? Biz bunun altından farklı şeyler ararız. Belediyenin amacı kent gençliğine sporu sevdirmek. Amatör branşlarda mücadele eden yüzlerce oyuncumuz var. Bunların hepsi bu karardan etkilenecek. Biz böyle bir şeyin doğru olmadığına inanmak istiyoruz. Herkes şunu bilsin, Amedspor sahipsiz değil. Amedpor bu kentin en büyük aynasıdır. Her yerde kentimizi temsil ediyoruz. Kentteki tüm takımlar belediyeden destek alırken, biz destek almıyoruz” diye konuştu. (DUVAR)