Kayıp çocuk aynı ismi taşıyan akrabasıyla aynı ırmakta boğuldu

Antalya'da piknik yaparken kaybolan 10 yaşındaki down sendromlu Rafettin Uğur Çimen Köprüçay Irmağı 'nda boğuldu. Çimen'in aynı ismi taşıyan akrabasının da aynı ırmakta boğulduğu öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya Manavgat'ta Sağırin Mahallesi Boynuzlubük mevkisine dün piknik yapmaya giden Fatmana ve Osman Ali Çimen, bir süre sonra yanlarında göremedikleri oğullarını bölgede aramaya başladı. Çevreye bakınan Çimen çifti, çocuklarının yakınlardaki Köprüçay Irmağı'na düşmüş olabileceğinden şüphelenerek 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi.

Bölgeye çok sayıda arama kurtarma timleri gönderildi. Su yüzeyi ve ırmak kenarında yapılan aramada herhangi bir ize rastlanılmadı. Arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı. Çimen, kaybolduğu yerden 10 kilometre aşağıda rafting tesisi çalışanları tarafından ırmağın yüzeyinde dala takılmış şekilde ölü bulundu.
Rafettin Uğur Çimen'in ağabeyi Ali Çimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rafettin'in 4 erkek kardeşten en küçükleri olduğunu söyledi.
Beşkonak Düzağaç Mahallesi'nde cami açılışına katıldıktan sonra dinlenmek ve çay içmek için durduklarını anlatan Çimen, kardeşinin bir anda gözden kaybolduğunu, aramalarına rağmen bulamadıklarını belirtti. Kardeşinin, bir süre önce vefat eden babasının kuzeniyle aynı kaderi paylaştığını dile getiren Çimen, "Kardeşim ile aynı ismi taşıyan babamın kuzeni Rafettin Çimen de aynı ırmakta boğuldu" dedi.