Kastamonu'da 'Ben jandarmayım' diyen dolandırıcılar Düzce'de yakalandı

Kastamonu'da kendini jandarma olarak tanıtıp girdiği evden altın ve bir miktar para alan şüpheliyle birlikte 2 kişi daha Düzce'de yakalandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kastamonu'da kendilerini jandarma olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 3 şüpheli, Düzce'de yakalandı.

AA'nın haberine göre, Hanönü ilçesine bağlı Akçasu köyünde ikamet eden A.Ö'nün evine gelerek kendisini jandarma olarak tanıtan kişi, A.Ö'nün babasının hırsızlık olayına karıştığını ve nüfus cüzdanının hırsızlık olayında kullanıldığını, evde bulunan altınların da çalınan altınlar olup olmadığının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine evdeki 6 bilezik, kolye, bileklik, küpe, yüzük, yarım ve çeyrek altın ile 6 bin lirayı kendisini jandarma olarak tanıtan kişiye veren A.Ö, bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak durumu jandarmaya bildirdi.

Olayla ilgili çalışma başlatan ekipler, şüpheliler E.S, E.P. ve T.Y.F.A.'yı yapılan ortak operasyonla Düzce'de gözaltına aldı.

Şüphelilere ait araç ve ikametlerde yapılan aramada dolandırıcılık olayına konu ziynet eşyaları ve para ele geçirilerek A.Ö'ye teslim edildi. (HABER MERKEZİ)