Karanlık Menzil kitabı okuyucuyla buluştu: Bir gencin tarikatlarla yolculuğu...

Rıza Tekin'in kaleme aldığı 'Karanlık menzil' adlı kitabı okuyucuyla buluştu. Köyünden kente göç eden bir gencin tarikatlarla yolculuğunu anlatan kitap Favori yayınları tarafından basıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yazar Rıza Tekin'in kaleme aldığı 'Karanlık menzil' adlı kitabı Favori yayınları tarafından okuyucuyla buluşturuldu. Kitapta, köyden kente göç eden bir gencin tarikatlarla nasıl tanıştığı ve bundan sonra hayatının nasıl değiştiği anlatılıyor.

KİTAPTAN BİR BÖLÜM...

Karanlık Menzil, Rıza Tekin, 470 syf., Favori Yayınları, 2021.

"Askerden dönünce köyünde duramayan Mustafa kendi işini kurmak için ailesiyle birlikte İstanbul'a taşınır. Kısa zamanda hayal edemeyeceği bir seviyeye yükselen Mustafa; çok geçmeden İstanbul'un renkli hayatına kendini kaptırır. Kitap bu aile fertlerinin şehirdeki günlük yaşamına, sıkıntılarına, ilgi alanlarına ve yıllar içinde yaşadıkları değişime tanıklık eder. Ancak Mustafa ve ailesinin iyi günleri uzun sürmez. Kapitalizmin acımasız çarkları arasında bir anda her şeyini kaybeden küçük esnaf Mustafa, bir dizi maceradan sonra kendisini bir tarikatın pençesinde bulur. Tarikat içinde yaşadığı hadiseler Suriye'ye kadar uzanır. Geriye beş parasız, darmadağın bir aile kalır."