Karamollaoğlu'ndan Asiltürk yorumu: Açıklamaları kendisini bağlar

SAADET lideri Temel Karamollaoğlu, Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamaları için, "Parti meselelerini kamuoyu önünde tartışmam" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - SAADET Partisi'nde dün Oğuzhan Asiltürk'ün, "Erbakan'ın siyasetinin izlenemediğini" savunarak partiye yeni bir yön verilmesi gerektiği şeklindeki açıklamalarına Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi.

"Oğuzhan Beyin açıklamaları sadece kendisini bağlar" diyen Karamollaoğlu parti konularını kamuoyu önünde tartışmadığın ve tartışmayacağını söyledi. Haftalık basın toplantısına, "Bugün kalabalıksınız, A Haber bile gelmiş" diyerek başlayan Karamollaoğlu, NATO zirvesini değerlendirdiği bölümde de, "Biz Erbakan'ın siyasetini içselleştirdik" dedi. SAADET lideri, Asiltürk'ün açıklamalarının bir erken seçim hazırlığı olduğu şeklindeki değerlendirmelere ise katılmadığını söyledi.

Temel Karamollaoğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

HAKÇA PAYLAŞIMI ELDE ETMELİYİZ: Doğu Türkistan'da milyonlarca Müslüman kardeşlerimiz asimilasyon kamplarında esir tutuluyor. İslamifobi düşüncesiyle hem Avrupa'da hem Amerika'da sürüyor. Medeniyet dediğiniz bu mu? Mehmet Akif'in dediği gibi tek dişi kalmış canavar. Bugün maalesef kıyım ve vahşet tablosuyla karşı karşıyayız. Dünyanın birçok noktasında çocuk kadın ayırt etmeksizin zulme uğramaktadır. Milyonlarca insan haksızlıklar, hukuksuzluklar, ahlaki yozlaşmalar her geçen gün artmaktadır. Bu zaman laf değil icraat zamandır. Rehber alacağımız D8'e bakarsak çatışma değil diyalog, oturup mutaala ederek karara bağlamalıyız, çifte standart değil adalet olmalıdır. Sömürü değil hakça paylaşımı elde etmeliyiz.

'HAMDOLSUN' DEMEMELİYDİ: 14 Haziran'da NATO Zirvesi gerçekleştirildi. Bu zirvede de somut ve kalıcı hiçbir adım atılmadı. Hiçbir ifadede bulunulmadı. Zirve alınan kararlardan çok kim kime selam verdi ne giyindiği gibi gereksiz magazinlerle gündem buldu. Bilindik ikili ilişkilerin önemini vurgulayan bir zirve daha başlayıp bitirildi. İnsanların kanayan yaralarına merhem ve çözü üretemiyorlar. Bu gerçeği görmek zorundayız. NATO Zirvesi'nin en önemli konulardan biri Erdoğan ile Biden arasındaki görüşmeydi. Kamuoyunda S-400'ler, F-35, sözde Ermeni soykırım konuları gibi konular görüşüleceği yansıtılıyordu. Erdoğan 'bunların hesabını soracağız' diyordu. Biden'a hesap sorulamadı. Bırakın hesap sorulmasını ülkemizi bu kadar ilgilendiren bir konu için Erdoğan'ın cevabı herkesi şok etti. Bunların hesabını soracağız diyenler 'Hamdolsun' diyerek gündeme gelmediği için Allaha şükretti. Ne olursa olsun Hamdolsun dememeliydi. Ne yazık ki dış politikadan eğitime devletin tüm kurumlarına kadar tutarsızlık ve dağınıklıkla karşı karşıyayız. Memleketimizin birlik ve beraberliğinden değil ittifakın devam edip etmeyeceği ön planda tutuluyor. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu problemleri bu ülkeye yakıştıramıyoruz.

'HAMDOLSUN BU KADROLAR İŞ BAŞINDA' DEDİRTECEĞİZ: Sorunlarımız bellidir özellikle gençlerimize sesleniyorum EYT ve KYK borcunu ödeyemeyen binlerce üniversite öğrencileri bu problemlerin altında ezdirilmeyecektir. Toprağına ektiğinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz, işçilerimiz, hayata tutunmaya çalışan asgari ücretlilerimiz inanın bu sorunların çözümünün imkansız olmadığını göstereceğiz. Yakında çiftçimiz ve esnafımızla yaptığımız toplantılarımızı işçilerimizle de gerçekleştireceğiz. Ülkemizdeki sorunların çözümü aslında zihniyet değişikliğinde bulunmaktadır. Siyasi bürokrat ve iş adamı çemberinde dolanan sorunların çözümü zor değil. Sizler tarafından yetkilendirildiğimiz takdirde devletin tüm kurumlarını çevreleyen bu müsilaja çözümümüzü göstereceğiz. Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı gibi sorunlara neşter atacağımızdan kimsenin korkusu olmasın. Üretim ve istihdam odaklı, doğamıza zarar vermeyen ekonomi modeline geçeceğimizi ifade etmeyi görev biliyorum. Hamdolsun iyi ki bu kadrolar iş başında demeyi sağlayacağız.

OĞUZHAN BEYİ BAĞLAR: (Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamaları) Parti meselelerimizi kamuoyu önünde tartışmayı bu zamana kadar yapmadım, bundan sonra da yapmayacağım. Dünkü açıklama Oğuzhan Beyi bağlar. Kendisiyle de görüşeceğiz. Bundan dolayı da başka bir açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Parti içi meseleleri kamuoyu önünde paylaşmak ülke meselelerini çözmeye yardımcı olmaz. (HABER MERKEZİ)