Karamollaoğlu'dan Erdoğan'a: Mesele gariplerin sofrasında olmak değil

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Meclis'e gönderilen fezlekeleri eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftar ziyaretine de değinen Karamollaoğlu, gıda fiyatlarındaki yükselişe dikkat çekti.

Temel Karamollaoğlu
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu milletvekilleri hakkında düzenlenen fezlekelere tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasının gündeme gelmesi dahi ülkemiz açısından büyük bir ayıptır" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Karamollaoğlu, "Fezlekeler üzerinden demokrasimize darbe üstüne darbe vurma girişimleri kabul edilemez! Konuşan, düşünen, sorgulayan, eleştiren, herkesi ‘hain ve suçlu' olarak gören anlayıştan bir an önce vazgeçilmeli; tarihimize kara bir leke olarak geçecek yeni yanlış kararlar alınmamalıdır" dedi.

'MESELE O GARİPLİĞİ BİTİRMEKTİR'

Türkiye'deki ekonomik sorunlara dikkat çekmek için ‘Geçim İttifakı’ kampanyasını başlatan partisinin bir videosunu da paylaşan SAADET lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün Ankara'da bir aileye yaptığı iftar ziyaretine de göndermede bulundu. Karamollaoğlu, "Bir Cumhurbaşkanı, vatandaşın sofrasına birkaç çeşit daha koyabiliyorsa o Cumhurbaşkanı her akşam vatandaşın sofrasındadır. Mesele gariplerin sofrasında olmak değil, o garipliği bitirmektir” diye belirtti.

Saadet Partisi’nin kampanyası kapsamında “Nerede o eski Ramazanlar” temalı bir video yayımlanmıştı. Videoda geçen sene Ramazan ayında gıda ürünleri fiyatlarıyla bu senenin fiyatları karşılaştırılarak, “Ucuz ve kalabalık sofraları özledik, nerede o eski Ramazanlar?” diye sorulmuştu. (HABER MERKEZİ)