Karamollaoğlu, Abdullah Gül'le yapacağı görüşmeyi anlattı

SAADET lideri Karamollaoğlu, Abdullah Gül'le yapacağı görüşme öncesi gündeme gelecek konulara dair açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir zamanda görüşme yapacağını açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, söz konusu ziyarete ilişkin açıklamalar yaptı.

Görüşmenin kulislerde konuşulduğu gibi "Gül’ün cumhurbaşkanlığına aday olmasına dair" olmayacağını belirten Karamollaoğlu, “Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum” dedi.

Sözcü yazarı Ruhat Mengi’nin Karamollaoğlu’nun Abdullah Gül ziyaretine ilişkin olarak görüşlerine yer verdiği bugünkü köşesinde konuyla ilgili bölüm şöyle:

"Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir zamanda görüşeceğini açıkladıktan sonra iktidara yakın gazeteciler köşelerinde ve televizyonlarda 'Karamollaoğlu'nun bu görüşmesinin Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olması konusunu tekrar gündeme getireceğini' birçok kez ifade ettiler.

Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, Gül ile yetinmeyerek İmamoğlu ve Yavaş'ın isimlerinin de yeniden denkleme gireceğini, iş cumhurbaşkanı adayını belirlemeye gelince onların ve Kılıçdaroğlu'nun önünü keserek Gül'ün önünü açacaklarını iddia etti. 'Muhalefet cephesinde bu tür değerlendirmelerin yapıldığını' belirtti.

Bu iddiada ne kadar doğruluk payı olduğunu siyasetçilerle görüşmelerini sürdüren Karamollaoğlu'na sordum. Söylediklerini aynen aktarıyorum:

'Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum. (Ruhat Mengi: Ama medyada sık sık dile getiriliyor, cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir ihtimal var mı?) Bu müzakerelerin onunla ilgisi yok, bu konu şimdi gündemde değil. Muhalefet liderlerinin gündeminde değil. Gazeteciler konu bulamayınca bir şey uydurmak mecburiyetini hissediyorlar. Ben o konuyu görüşmek için gitmiyorum, kendisiyle Türkiye'nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum, şu anda cumhurbaşkanı adaylığı gibi bir gündem yok.”