Karamollaoğlu, Abdullah Gül'le görüştü: Teklif yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül ile bir araya geldi. İki ismin siyasetin gündemindeki konuları değerlendirdiği, herhangi bir teklif götürülmediği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Medyaya yansıyan bilgilere göre Gül'ün İstanbul'daki ofisinde yapılan ve 1.5 saat süren görüşmede ekonomi, olası bir erken seçim, dış politikadaki gelişmeler ve cumhurbaşkanlığı sistemi gibi farklı konular gündeme geldi. İki ismin görüş alış verişinde bulunduğu belirtilen ziyareti öncesinde Temel Karamollaoğlu tarafından yapılan açıklamada Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma olasılığıyla ilgili herhangi bir gündem olmadığını söylemişti.

Karamollaoğlu, “Bu müzakerelerin onunla ilgisi yok, bu konu şimdi gündemde değil. Muhalefet liderlerinin gündeminde değil. Gazeteciler konu bulamayınca bir şey uydurmak mecburiyetini hissediyorlar. Ben o konuyu görüşmek için gitmiyorum, kendisiyle Türkiye'nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum, şu anda cumhurbaşkanı adaylığı gibi bir gündem yok" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)