Karaman’da belediye personelinden gazetecilere saldırı: Olumsuz haber yapıyorsunuz

MHP’li Karaman Belediyesi’nin Meclis toplantısını takip eden 3 gazeteci, belediye personeli tarafından 'belediye hakkında olumsuz haberler yaptıkları' gerekçesiyle saldırıya uğradı.

Google Haberlere Abone ol

KARAMAN - Yönetimi MHP’de olan Karaman Belediyesi’nin 6 Temmuz’da gerçekleştirdiği Meclis toplantısının ardından toplantıyı takip eden 3 gazeteci belediye personeli tarafından darp edildi. Saldırının ardından vücutlarının çeşitli bölgelerinde darp izleri oluşan gazeteciler, saldırganlar hakkında şikâyetçi oldu. Gazetecilerin saldırıyı organize eden Güvenlik Amiri Ramazan Yorulmaz tarafından daha önce aranarak belediye hakkında olumsuz haber yapmamaları konusunda uyarıldığı ve tehdit edildiği öğrenildi.

'YAPTIKLARI HABERLERDEN DOLAYI ZAMAN ZAMAN SALDIRIYA UĞRADILAR'

Karaman Gazeteciler Cemiyeti gazetecilere saldırıyı kınadı. Karaman Adliyesi önünde açıklama yapan Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Güney, ilde faaliyet gösteren gazetecilere zaman zaman yaptıkları haberlerden dolayı tehditler ve fiziki saldırılara uğradığını söyledi.

'FİLM SEYREDER GİBİ SEYRETTİLER'

Saldırılara uzun süre sessiz kaldıklarını belirten Güney şunları söyledi:

"Basın mensuplarının bu tehditlere pabuç bırakmamasını kabullenmeyen şer odakları, bir meslektaşımızın daha önce evini kurşunladılar. Aradan bir yıldan fazla süre geçmesine ve günümüz teknolojik imkânlarına karşın olayın halen çözüme kavuşmaması bu tarz saldırılara cesaret vermektedir. Dün, Lütfi Elvan Kongre Merkezi’ndeki olağan belediye meclis toplantısını takip eden meslektaşlarımıza belediye personellerince saldırı gerçekleşmiştir. Bu menfur saldırıyı orada bulunan yetkili ve yöneticiler film seyreder gibi seyretmiştir. Basın mensuplarına, aralıklarla gerçekleştirilen planlı ve organize saldırıların bir an evvel aydınlatılması ve azmettiricilerinin tespit edilmesi en büyük arzumuzdur. Meslektaşlarımıza yapılan tehditlerin kayıtları adli mercilere teslim edilecektir. Karaman Belediye meclis toplantısına bu şahısların ne maksatla katıldıkları toplantı sonunda ortaya çıkmıştır. Tehdit ve saldırı ile işimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar asla başarılı olamayacaklar. Israrla takipçisi olacağımız bu saldırıların aydınlatılması, faillerin ve azmettiricilerin hak ettikleri cezayı alması için mücadele edeceğiz.” (DUVAR)