Kamala Harris'in evinin önüne otobüsler dolusu göçmen bırakıldı

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in evinin önüne, göçmen aileleri taşıyan üç otobüs bırakıldı. Beyaz Saray, Teksas Valisi Greg Abbott'un sorumlu olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'de göçmen aileleri taşıyan üç otobüs, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in evinin önüne bırakıldı. Noel arifesinde otobüslerin Harris'in konutunun önüne park ettiğini aktaran CNN International, soğuk havaya rağmen göçmenlerden bazılarının yalnızca tişört giydiğini ve soğuklara karşı giysilerinin olmadığını bildirdi. Göçmenlerin arasında çok sayıda çocuk olduğu aktarıldı. 

Sosyal medya paylaşımlarında, göçmenlerin Teksas'tan Harris'in yaşadığı Deniz Gözlemevi'ne getirildiği görüldü. Göçmen Dayanışma Karşılıklı Yardım Ağı gönüllülerinden Amy Fischer, otobüslerin New York'a gitmesi gerektiğini ancak hava koşulları nedeniyle Washington'a yönlendirildiğini söyledi. Göçmen Dayanışma Karşılıklı Yardım Ağı gönüllüleri, otobüsten inenlere battaniye ve yemek dağıttı. 

Otobüsleri kimin gönderdiği henüz belli değil ancak mülteci karşıtı açıklamalarıyla dikkat çeken Cumhuriyetçi Partili Teksas Valisi Greg Abbott, daha önce de göçmenleri Harris'in konutuna yakın bir yere gönderdiğini kabul etmişti.

'DONDURUCU SOĞUKLARDA YOL KENARINA BIRAKILDILAR'

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, bu olayda da Vali Abbott'un suçlu olduğu belirtildi. Beyaz Saray Sözcüsü Abdullah Hasan yaptığı açıklamada, "Vali Abbott, Noel arifesinde çocukları herhangi bir federal veya yerel makamla koordinasyon sağlamadan dondurucu soğuklarda yol kenarına bıraktı" dedi. (DIŞ HABERLER)