Kalamış Yaz Festivali devam ediyor

Kadıköy Belediyesi Kalamış Yaz Festivali devam ediyor. İki ay boyunca yaklaşık 51 etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival, 30 Ağustos'ta sürpriz bir ismin konseriyle sona erecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği ve 3 Temmuz'da Kalamış Atatürk Parkı’nda başlayan Kalamış Yaz Festivali izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Festival 30 Ağustos’a kadar devam edecek.

Festival boyunca sahne alacak müzisyenler arasında Gülsin Onay, Itri & Bach, Kamufle feat. Lara Di Lara, Sattas, Cello Paradiso, Anadolu’nun Renkleri, Melike Şahin, Bülent Ortaçgil, Trio Likya, Selen Gülün Kadınlar Matinesi, Harun Tekin & Koray Candemir Şakalı Akustik, Trio Patara, Ali Perret & Timuçin Şahin Dörtlüsü, Kaan Tangöze, Evrencan Gündüz, Can Kazaz, Gaye Su Akyol, Baba Zula, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Nova Norda, Kardeş Türküler, Lepidus Ensemble, Melis Sökmen ve Taksim Trio gibi isimler yer alıyor. 

DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİSYENLER SAHNEDE

Festivalde uluslararası sanatçılar da yer alıyor. Elektronik müziğin son dönemde yükselen isimlerinden olan Santi & Tuğçe ikilisi Berlin’den, Flamenco’nun efsane isimlerinden piyanist Dorantes ile kuşağının en önemli yorumcusu olarak gösterilen Marina Heredia ise Endülüs’ten festivale gelirken, Kolektif İstanbul ekibi Fransa’dan festivale katılacak. 

Festivalin Charlie Chaplin’in City Lights/ Şehir Işıkları filmiyle başlayan açık hava film gösterimleri ise Zoltan Fabri, Kelly Reichardt, Jafar Panahi, Elia Kazan, Zeki Ökten, John Sturges, Nicolas Hytner, Roberto Rossellini, Carlos Saura, Ettore Scola, Volker Schlöndorf, Margaret Von Trotta, Sebastian Lellio, Vincet Paronnaud, Marjane Satrapi, Shohei Imamura, Yavuz Turgul ve Milos Forman gibi yönetmenlerin yapımlarıyla devam edecek. Festivalin sinema seçkisi, sonbaharda sanat yönetmeni Emin Alper’le izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Kadıköy Belediyesi Sinematek Sinemaevi ekibi tarafından oluşturuldu.      

İki ay boyunca yaklaşık 51 etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Kalamış Yaz Festivali 30 Ağustos akşamı önümüzdeki günlerde açıklanacak sürpriz bir ismin konseriyle sona erecek. Pandemi koşullarına göre oluşturulan festival alanının seyirci kapasitesi 550 kişiden oluşuyor. Dinleyiciler, +1 ortaklığıyla düzenlenen festivalin 1 TL olarak belirlenen ve haftalık olarak satışa çıkacak olan biletlerini Mobilet’in web sitesi ile aplikasyonu üzerinden her hafta Pazartesi günü saat 12:00’den itibaren temin edebilecek.

 Festival programı şöyle:

.