Kaftancıoğlu'ndan yanıt: CHP haklı mücadelenin yanında yer alır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Boğaziçili öğrencileri ziyareti nedeniyle hedef aldığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu şu sözlerle yanıt verdi: CHP ve CHP'li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar."

Canan Kaftancıoğlu, Metin Göktepe'nin mezarını ziyaretine ilişkin fotoğrafları paylaştı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ne yapılan rektör atamasını protesto eden öğrencilere destek verdiği için "Terörle iltisaklı militanların içerisinde" diyerek hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından “CHP ve CHP'li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur:))” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu ayrıca CHP’li milletvekilleriyle, gazeteci Metin Göktepe’yi, katledilişinin 25. yıl dönümünde mezarı başında andı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili, “Bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?” demişti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Canan Kaftancıoğlu DHKP-C militanıdır" ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)