KAFA dergisi: Metin Uca telifini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlıyordu

KAFA dergisi, Metin Uca'nın dergiden telif almadığı, telif ücretini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Metin Uca'nın ilgili yazarı olduğu KAFA dergisi, sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak, Uca'nın bunca yıldır dergiden telif almadığını duyurdu. Açıklamada Uca'nın telif ücretini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladığı söylendi.

Paylaşımda, "Yazarımız, canımız Metin Uca'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşarken aldığımız bir kararı paylaşmak isteriz: Metin Uca, dergiden aldığı telifin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlanmasını isterdi. Biz de Metin Uca'nın aldığı telifi Kafa Dergisi var olduğu sürece, eğitimlerine devam etmekte zorluk yaşayan öğrencilere burs desteği sağlamak amacıyla her ay Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne Metin Uca adına yatırmaya devam edeceğiz. Senin adın ve iyiliğin dalga dalga büyüyecek Metin Abi. Seni seviyoruz" ifadelerine yer verildi.

Tiyatrocu, yazar ve programcı Metin Uca, 17 Kasım Pazar günü hayatını kaybetti. Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda veda töreni düzenlendi.