Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

Korona nedeniyle 3 aydır tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş için İBB önünde cenaze töreni düzenlendi. Topbaş'ın cenaze namazı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla Fatih Camii'nde kılındı.

Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş için İBB'nin Saraçhane Yerleşkesi önünde cenaze töreni düzenlendi.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Topbaş için İBB binasının önündeki üstü kapalı platformda düzenlenen cenaze töreninde, özgeçmişi okunduktan sonra kısa bir video izletildi.
.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, "Kadir ağabeyimizi uğurlamak için geldik" dedi.

İMAMOĞLU: İBB ŞÜKRANLA ANACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Topbaş'ın bir dönem Beyoğlu, üç dönem ise İBB Başkanlığı olmak üzere 4 dönem İstanbul'a hizmet ettiğini söyledi. İBB'nin fertlerinin Topbaş'ı her zaman şükranla anacağını belirten İmamoğlu "Kadir Topbaş, hem İstanbul hem de İBB kurumu için çok kıymetli bir yere sahiptir. Vatandaşımızın kendisine gösterdiği büyük bir teveccüh vardır, bunda hiçbir kuşku da yoktur. Kimsenin kalbini kırmamaya özen göstermiştir" dedi. 

İBB'deki törenin ardından Topbaş için Fatih Camii'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla cenaze namazı kılındı. Topbaş'ın cenazesi Fatih Camii haziresine defnedildi. (İSTANBUL-AA)