Kadir Aktar'ın ölümüyle ilgili görüntülerin bulunduğu DVD'yi kırmışlar

Tutuklandıktan bir gün sonra intihar haberi gelen 17 yaşındaki Kadir Aktar'la ilgili görüntülerin bulunduğu DVD’nin kırıldığı ortaya çıktı. Ayrıca Aktar aileden habersiz 23 kez hastaneye götürülmüş.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Bağcılar'da bir polisin öldürülmesiyle ilgili yargılanırken 16 Şubat'ta tahliye edilen ancak iki gün sonra başka bir dosyadan şüpheli olduğu belirtilerek yeniden tutuklanan 17 yaşındaki Kadir Aktar'ın ölümüyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Evrensel'den Meltem Akyol'un haberine göre, yeniden utuklandıktan 1 gün sonra ‘İntihar ettiği’ haberi gelen Kadir Aktar’ın ölümünden 2 ay sonra, 14 Nisan 2021'de incelenmek üzere bilirkişiye gönderilen görüntülerin bulunduğu DVD’nin kırık olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle görüntüler incelenemedi. Bir polisin ölümüyle ilgili olay nedeniyle 7 ay hapis yatan Aktar’ın bu süre içerisinde aileye haber verilmeden 23 kez hastaneye götürüldüğü de ortaya çıktı. Aktar’ın gözaltına alındıktan sonra nerede olduğu tespit edilemeyen saatlerde apar topar hastaneye götürüldüğü de anlaşıldı. Avukat Ahmet Atalay, “Bunlar artık bizi şüpheden öteye götürüyor” dedi.

BABA AKTAR: İNTİHAR ETTİĞİNE BENİ KİMSE İNANDIRAMAZ

Baba Cengiz Aktar ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nu polisin vefat ettiği olay sonrası "Gereği yapılacak" dediğini hatırlatarak, “Bir vatandaş olarak İçişleri Bakanlığına, Cumhurbaşkanına, Adalet Bakanına sesleniyorum: Benim çocuğum için de gereken yapılacak mı?” diye sordu. Cengiz Aktar, "Benim hayat dolu, neşeli oğlum gitti. Evde kaldığı gece tıraş oldu, şakalar yaptı bizimle. ‘Baba bak, boyum uzadı, bıyıklarım da çıktı’ dedi. Benim oğlumun bıyıkları daha yeni çıkıyordu, yeni. Daha 17’sindeydi çocuktu. Hayat doluydu. İntihar ettiğine beni kimse inandıramaz. Ben biliyorum, oğlum geri gelmez. Ama başka Kadirler gitmesin diye uğraşıyorum.”