İpek Er'e cinsel saldırıyla suçlanan Musa Orhan tutuklandı

Siirt Başsavcılığı, 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunarak ölümüne neden olmakla suçlanan uzman çavuş Musa Orhan ile ilgili tutuklama talebinde bulunduğunu açıkladı. Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi Musa Orhan hakkında yakalama kararı çıkardı. Musa Orhan kararın çıkmasının ardından teslim oldu ve tutuklanmasına karar verildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Siirt Başsavcılığı, uzman çavuş Musa Orhan'ın cinsel saldırısına uğradıktan sonra intihar girişiminde bulunan ve 33 gün sonra ölen İpek Er ile ilgili olarak açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklamasında "Yargılamayı yapacak mahkemeden şüphelinin tutuklanması talep edilmiştir. Mahkemenin başsavcılığımızın talebi hakkında karar vermesi beklenmekte olup yargılama süreci devam etmektedir" denildi.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi Musa Orhan hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Kararın ardından da Musa Orhan, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Siirt 1. Ağır Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Orhan'ın tutuklanmasına karar verildi.

Siirt Başsavcılığı'nın açıklaması şöyle:

"Mağdur 07.07.2020 tarihinde Sivas Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek daha önce sosyal medyadan tanışıp arkadaşlık yaptığı, şüpheli Musa Orhan'ın kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuş ve derhal soruşturma başlatılmıştır.

İpek Er'in babası: Kızımı arkadaşının evine götürmüşİpek Er'in babası: Kızımı arkadaşının evine götürmüş

İpek Er, sabaha karşı tek başına defnedildiİpek Er, sabaha karşı tek başına defnedildi

Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma kapsamında mağdur ve şüphelinin iddia ve beyanları doğrultusunda tüm deliller toplanmış ve titizlikle değerlendirilmiştir.

Şüpheli 17.07.2020 tarihinde tutuklama istemiyle Siirt Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, şüpheli hakkında adli kontrol verilmiştir.

Soruşturmanın tamamlanmasına müteakip şüpheli hakkında 27.07.2020 tarihinde Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesine nitelikli cinsel saldırı suçundan iddianame tanzim edilerek kamu davası açılmış ve Adli Tıp Kurumu raporunda belirtilen bulgular doğrultusunda yargılamayı yapacak mahkemeden şüphelinin tutuklanması talep edilmiştir.

Mahkemenin başsavcılığımızın talebi hakkında karar vermesi beklenmekte olup yargılama süreci devam etmektedir." (HABER MERKEZİ)