Bein Sports: Melih Şendil'in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz

Bein Sports, sunucu Melih Şendil'in cinsiyetçi ifadelerine tepki gösterdi. Açıklamada, "Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi" ifadeleri kullanıldı.

DUVAR – Bein Sports, kadınlarla ilgili cinsiyetçi sözleri nedeniyle sunucu Melih Şendil’i kınadı.

Bein Sports’tan yapılan yazılı açıklamada, “beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız ‘Maç Sonu’ programında, sunucu Melih Şendil’in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi” denildi.

Bein Sports’un kadın sporcuları desteklemek için projeler hazırladığı belirtilen açıklamada, “Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

Şendil, dün geceki yayında “Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” demişti. (HABER MERKEZİ)