KADEM, LGBTİ+'ları hedef gösterdi: Neslin devamı için tehdit

İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması gerektiğini ifade eden Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), eleştirilere yanıt verirken sözleşmede LGBTİ+'lara ilişkin kısmı "tehdit" olarak niteledi. KADEM'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Konumumuz, aileye verdiğimiz değer ve neslin devamlılığının önemi açısından tehdit olarak gördüğümüz eşcinsel hareketler ile yan yana anılmayı kabul etmiyoruz" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İstanbul Sözleşmesi'nin kalması yönündeki tutumu sonrası gelen eleştirilere yanıt verirken LBTİ+ bireyleri tehdit olarak gördüklerine dair açıklamayı yeniden yayınladı.

KADEM, İstanbul Sözleşmesi'ndeki "Cinsel yönelim temeline dayanarak ayrımcılık yapılamayacak" şeklinde öngörülen maddeyi KADEM, "Neslin devamlılığı açısından tehdit olarak görüyoruz" sözleriyle reddetti.

KADEM'in sosyal medya hesabından tartışmalara ilişkin yapılan açıklamada, "İstanbul Sözleşmesi tartışmaları üzerinden derneğimizin başka bir konuma çekilmek istendiğinin farkındayız. Konumumuz, aileye verdiğimiz değer ve neslin devamlılığının önemi açısından tehdit olarak gördüğümüz eşcinsel hareketler ile yan yana anılmayı kabul etmiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

LGBTİ+'ları 'aykırı grup' olarak niteleyen KADEM, "Lobicilik faaliyetleri ile hem bugünümüze hem de yarınlarımıza sirayet etmeye çalışan bu gayrı ahlâkî hareket ile mücadelemiz devam edecek" sözleriyle hedef aldı.

KADEM yaptığı açıklamanın ardından daha önce yayınladıkları, "Küresel LGBT dayanışmasına hayır" başlıklı basın açıklamasını paylaştı. (HABER MERKEZİ)

KADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İslami öğretide yeri varKADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İslami öğretide yeri var