AK Partili Kaya'dan İstanbul Sözleşmesi yorumu: Gündeme oturtulması manidar

AK Partili Fatma Betül Sayan Kaya'nın İstanbul Sözleşmesi yorumu: "Ayasofya’nın zincirlerinin kırıldığı, tüm dünyanın Türkiye’yi konuştuğu tarihi bir atmosferde, yıllardır yürürlükte olan bir sözleşmenin gündeme oturtulmasını manidar buluyorum."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Sözleşmesi'nin Ayasofya'nın ibadete açıldığı dönemde tartışmaya açıldığını ifade ederek "Manidar buluyorum" yorumunu yaptı.

KADEM'in İstanbul Sözleşmesi'ne destek vermesinin ardından bir yorum da AK Parti İstanbul Milletvekili Kaya'dan geldi. Kaya, twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

'DÜZENLEMELERİ GÜNCELLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

"Ayasofya’nın zincirlerinin kırıldığı, tüm dünyanın Türkiye’yi konuştuğu tarihi bir atmosferde, yıllardır yürürlükte olan bir sözleşmenin gündeme oturtulmasını manidar buluyorum. AK Parti olarak bizi biz yapan kadim değerlerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktararak ülkemizi büyütmek için 18 yıldır tüm samimiyetimizle çalışıyoruz. İnsanı eşrefi mahlukat olarak gören bizler şiddetin her türlüsüne kimden geldiğine bakmaksızın karşıyız. Kadına yönelik şiddeti de bu bağlamda insanlığa ihanet olarak görüyoruz. Şiddetle mücadeleye yönelik bugüne dek toplumun ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız hukuki düzenlemeleri bundan sonra da gerektiği takdirde güncelleyerek yapmaya devam edeceğiz. Bunun yanında şiddetle mücadelede en önemli unsur şiddetin ortaya çıkmadan önlenmesidir. Güçlü Türkiye inşasında kız çocuklarının eğitiminden, kadının toplumdaki yerine, ailenin güçlendirilmesi ve desteklenmesi her zaman öncelikli konularımız olmaya devam edecektir." (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR