Koç Holding: İstanbul Sözleşmesi korunsun

Koç Holding İstanbul Sözleşmesi için çağrı yaptı: "Ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kadına karşı şiddetle mücadelede referans metin olarak kabul edilen ve 34 ülkede uygulanan İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına dair hükümet kanadında yapılan çalışmalara bir tepki de Koç Holding'ten geldi. Koç Holding'den yapılan açıklamada şöyle dendi:

TÜSİAD: İstanbul Sözleşmesi yaşatırTÜSİAD: İstanbul Sözleşmesi yaşatır

"Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir. İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz. Kadınların şiddete maruz kalmadığı, öldürülmediği bir ülke için dayanışma içinde mücadele etmek gerektiğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadına yönelik şiddetle mücadele başta olmak üzere kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz." (HABER MERKEZİ)

İstanbul Sözleşmesi'nin tam metniİstanbul Sözleşmesi'nin tam metni