Cem Yılmaz'dan 'Ozan Güven' açıklaması: Çok üzgünüm

Cem Yılmaz 'üzgünüm' dedi: Kadına şiddetin 'tarafı' olmak diye bir duruşum söz konusu değil.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığına dair iddialarla gündeme gelen Ozan Güven’e ilişkin Cem Yılmaz'dan açıklama geldi. Güven'e ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cem Yılmaz, "Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur" dedi.

Cem Yılmaz Twitter'dan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili arkadaşlar kadına şiddet meselesinin 'tarafı' olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir. Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden 'Sen de bir şey söyle' isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında çok üzgün olmak dışında bir halim yoktur. Yapmayın. Sosyal medya üzerinden,bu meseleyi yazmak çizmek istememek ile başka çirkin duyguları,düşünceleri karıştırıp bu sefer siz linç kazanı kaynatıyorsunuz. Her şey birbirine giriyor. Çok üzgünüm."

'KADINA ŞİDDETİ GÖRMEZDEN GELMEK İNSANLIKTAN NASİP ALAMAMAK DEMEKTİR'

Can Yılmaz da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunurken, "Kadına şiddet'i onaylamak, hoş görmek, görmezden gelmek için insanlıktan nasip almamak demektir. Arkadaşınız ise konu, yakın arkadaşlarınızın yaşadıklarını sosyal medya üzerinden tartışmazsınız, onlarla iletişim kurup yan yana gelir veya bir şekilde ne olup bittiğini öğrenirsiniz ve belki de öğrenemezsiniz. 'Arkadaş olmak' bu gibi durumlarda bazen işe yaramaz. İnsan bilmediği konu hakkında da yorum yapamaz, hatta yapmamalı. Mahkemeye yansımış bu olayda adaletin yerini bulması için gerekenlerin en doğru şekilde yapılmasını ve suçlu/suçsuz durumun tez vakitte ortaya çıkmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

Deniz Bulutsuz, Ozan Güven'in kendisini darp ettiğini iddia etti: Kanlar içinde kaçtımDeniz Bulutsuz, Ozan Güven'in kendisini darp ettiğini iddia etti: Kanlar içinde kaçtım