Cinsel istismar sanığına 10 yıl ceza

Çorum'da Karakeçili Azap Ahmet Sokak'da bulunan Azap Ahmet Cami'nin tuvaletinde 11 yaşında ki C.E.’ye cinsel istismarda bulunan, Mehmet Saroğlu’na 10 yıl hapis cezasına verildi.

Google Haberlere Abone ol

Elvan Yılmaz

ÇORUM - 3 Nisan 2019'da Azap Ahmet Cami’nin tuvaletinde 11 yaşında ki C.E.’ye cinsel istismarda bulunan Mehmet Sarıoğlu’nun (65) bugün Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davası sonucunda 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Davayı yakından takip eden Çorum Kadın Meclisi üyeleri, Mehmet Sarıoğlu’na verilen cezayı doğru bulduklarını belirterek, “Çorum'da geçen sene 65 yaşındaki bir erkek, 11 yaşındaki kız çocuğuna bir cami tuvaletinde istismar girişiminde bulunurken yakalanmıştı. Bu failin daha önce de aynı çocuğa benzer cinsel taciz ve istismarda bulunmasına rağmen bir ceza almadığını öğrenmiştik. Bu nedenle camideki istismar olayını haber alır almaz Kadın Meclisi Platformu olarak harekete geçtik. Sosyal medya paylaşımları ve sokak eylemi yaparak failin tutuklanmasını sağladık. Dava süreci boyunca her duruşmaya giderek istismara maruz kalan çocuk için adalet sağlansın diye davayı takip ettik. Bir yıldan fazla süren davanın bugün karar duruşması gerçekleşti ve istismar faili olan bu kişiye hiçbir indirim uygulanmadan 10 yıl hapis cezası verildi. Bizler Kadın Meclisi üyeleri olarak Kadınlar yaşasın, çocuklar gülsün diye mücadeleye devam edeceğiz. Takip ediyorsunuz da ne oluyor, eylem yapıyorsunuz da ne oluyor diye düşünen arkadaşlar, sonuç ortada! Çocukların örselenmeden, şiddete, istismara uğramadan, güvenli bir ortamda büyüyüp gelişebilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandılar.