Kütüphaneye şortla giden kadın 'müdür rahatsız oluyor' diye uyarıldı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 20 yaşındaki M.U. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gebze Gençlik Merkezi kütüphanesinde giydiği şort nedeniyle uyarıldı. Konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

DUVAR – Kocaeli Gebze’de Gençlik Merkezi Kütüphanesi’ne giden genç bir kadın iddiaya göre güvenlik görevlisi tarafından “Bir daha kütüphaneye şortla gelmemesi” konusunda uyarıldı. Gençlik Spor İl Müdürü, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

20 yaşındaki M.U. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gebze Gençlik Merkezi kütüphanesine şortla gidince bir güvenlik görevlisi tarafından, ‘Bir daha buraya böyle gelme’ diye uyarıldığını söyledi. Bağımsız Kocaeli gazetesinden Uğur Enç’e açıklama yapan. M.U. “3-4 gündür şort giyiyordum. Bakışların değiştiğini fark etmeye başladım. Dün güvenlik görevlisi geldi yanıma. Müdür beyin talimatıyla geldiğini söyledi. ‘Yanlış anlama ama böyle giyinmen hoş değil’ dedi. Hatlarımın, bacaklarımın çok belli olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

‘MÜDÜR BEY BU TARZDAN RAHATSIZ OLUYOR’

Güvenlik görevlisinin “Bizim müdür beyimiz bu tarz şeylerden rahatsız oluyor” şeklinde konuştuğunu ifade eden M.U. “Ben şort giymeye devam edeceğimi söyledim. Onlar gibi düşünmediğimi anlattım. ‘Başka yerde giy. Burada olmuyor, burada giyme’ dediler. ‘Tamam’ dedim konuyu kapattım. Bugün kütüphaneye gitmedim. Yarın tekrar gideceğim. Ve yine şort giyeceğim. Bir yanlış anlaşılma söz konusu yalnız onu düzeltmek istiyorum. Beni kütüphaneden çıkarmadılar. Uyardılar. Ancak bu bile başlı başına büyük bir yanlış” dedi.

Sözcü gazetesinde yayınlanan haberde ise Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Cintimar’ın iddiaları doğruladığı ve inceleme başlatıldığını açıkladığı belirtildi. Cintimar, “Olayla ilgili bir inceleme başlattık. Abartıldığı gibi bir durum söz konusu değil. Çocuğumuz rencide edilmemiş ve dışarı atılmamıştır. Güvenlik görevlisi bir kadın arkadaşımız kapı önünde sigara içerlerken sohbet esnasında uyarıda bulunmuş. Konuyla ilgili inceleme tamamlandıktan sonra resmi açıklama yapacağız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)