Saldırgan, kızının paylaşımı sonrası gözaltına alındı

İstanbul Kartal’da yaşayan Hira Elbasan isimli genç kadın, sosyal medya hesaplarından babası Erol Elbasan’ın annesine uyguladığı şiddeti duyurarak yardım istedi. Kadın örgütlerinin tepkisinin ardından, Kadın Meclisi saldırganın gözaltına alındığını duyurdu.

DUVAR – Boşanma aşamasındaki Derya Elbasan’ı öldürmeye teşebbüs eden Erol Elbasan, kızının sosyal medyadan yardım çağrısı sonrası gözaltına alındı.

İstanbul Kartal’da yaşayan Hira Elbasan isimli genç kadın, sosyal medya hesaplarından babası Erol Elbasan’ın annesine uyguladığı şiddetin fotoğraflarını yayınlayarak, tutuklanmasını istedi. Babasının kendisine de şiddet uyguladığını, annesi ve kardeşiyle birlikte can güvenliklerinin olmadığını belirten Elbasan, “Ne kadar polise de gitsek, tutuklama, sorgu herhangi bir şey olmuyor. Evimizin önünde cirit atıyor. Polis ‘Biz bir şey yapamayız’ diyor” dedi.

Paylaşımların ardından kadın örgütlerinin tepkisi ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “hukuksal sürecin” takipçisi olacaklarını açıklarken, Kadın Meclisi sosyal medya hesabından katletmeye teşebbüs eden failin gözaltına alındığını ve anne Elbasan için ise koruma kararının çıkarıldığı bilgisini paylaştı. (HABER MERKEZİ)