Gülay Mubarek’i ölümle tehdit eden Erdoğan Küpeli’ye hapis cezası

Hatay'da Gülay Mubarek isimli kadını 4 yıldır sosyal medya üzerinden sistematik şekilde şiddet uygulamakla tehdit eden Erdoğan Küpeli'nin yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Davada Küpeli'ye 8 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Gülay Mübarek (ortada örgü hırkalı) kararı avukatları ve destekçileri ile adliyede çekilen bu fotoğrafla paylaştı.

DUVAR – Sosyal medya üzerinden 4 yıldır şiddete maruz kalan Gülay Mubarek’in kendisini ölüm ve tecavüzle tehdit eden Erdoğan Küpeli hakkında açtığı davada bugün karar çıktı. Küpeli tehdit davasında ayrı ayrı suçlardan toplam sekiz yıl üç ay hapis cezası aldı.

Hatay’da yaşayan ve halkla ilişkiler alanında çalışan Gülay Mubarek, 2015 yılında sosyal medya platformu Facebook üzerinden tanıştığı ücretli öğretmen Erdoğan Küpeli’nin tehditlerine maruz kaldı. Küpeli, Facebook üzerinden iletişim kurduğu Gülay Mubarek’e ‘sevgili olmak istediğini’ söyledi. Mubarek ise nişanlısından yeni ayrıldığı için zamana ihtiyacı olduğu yanıtını verdi. Ancak bu görüşmenin ardından Küpeli’nin tacizleri başladı. Mubarek’in şikayeti ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımların ardından Küpeli görevden alındı. Gözaltına da alınan Küpeli, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Ancak bugün çıkan kararla hakkında hapis cezası verildi. Küpeli’nin ayrıca yargılandığı hakaret davası ise yarın yine Hatay Adliyesi’nde görülecek. (HABER MERKEZİ)