Kadın katilinin bahanesi: Şoförün yanına oturdu

Eşini ve kızını benzin döküp yakan Can Y., ifadesinde "Eşim işe gidip gelirken şoför koltuğunun yan tarafında oturuyordu. Bu benim zoruma gidiyordu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır’da eşinin üzerine benzin dökerek yakıp ölümüne, kızının da yaralanmasına neden olduğu için tutuklanan şüpheli, ifadesinde eşinin çalıştığı işyerinin servis aracında şoförün yanındaki koltuğa oturduğu için tartıştıklarını anlattı.

Şirinevler Mahallesi’nde yaşayan üç çocuk sahibi 35 yaşındaki Can Y., 15 gün önce eşi 30 yaşındaki Güllü Y.'ye aralarındaki tartışma sırasında saldırdı. Can Y, bidondaki benzini eşi ve 12 yaşındaki kızı Zeynep'in üzerine dökerek çakmakla ateşledi. Alevler içinde kalan Güllü Y, ikinci kattan atlayarak ağır yaralandı. Saldırıda çiftin kızları Zeynep de yaralandı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralılardan Güllü Y, 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Kendisi de yaralanan Can Y., tedavisinin ardından “kasten öldürmek” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklandı. Can Y. ifadesinde, eşinin çalışmasını istemediğini ama ısrarı üzerine izin verdiğini öne sürdü. Yılmaz, “Eşim işe gidip gelirken şoför koltuğunun yan tarafında oturuyordu. Bu benim zoruma gidiyordu. Eşimle servis aracında şoförün yanına oturmamasını söylediğim için tartışmaya başladık" diye ifade verdi. (DİYARBAKIR/AA)