Eşinin katlettiği Gökcen 14'ünde zorla evlendirilmiş

30 Haziran'da, Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde eşi Selim Şişman tarafından öldürülen Gökcen Şişman’ın 14 yaşında aile baskısıyla evlendirildiği ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

ÇORUM - Çorum'da 30 Haziran'da eşi 25 yaşındaki Selim Şişman tarafından otomobilde tabancayla öldürülen 20 yaşındaki Gökcen Şişman'la ilgili iddianame, genç kadının 14 yaşında aile baskısıyla evlendirildiğini ortaya koydu.

Kastamonu'da oturan, iki çocuk annesi Gökcen Şişman, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi Selim Şişman ile boşanma aşamasına gelince, Çorum'a yerleşti. Gökcen Şişman'ın kaldığı evin adresini öğrenen Selim Şişman, beraberinde aynı zamanda akrabası olan eşinin anne ve babasını da alarak, cinayetin işlendiği tarihten iki gün önce Çorum’a geldi.

Aile, evin önünde beklemeye başladı. Bir süre sonra Gökcen Şişman, kızıyla evden çıktı. Bu sırada Selim Şişman, koşarak kızına sarılıp, otomobile oturttu. Gökcen Şişman ise başta otomobile binmek istemedi. Ancak ailesini görünce Şişman da bindi. Araçta Gökcen ve Selim Şişman çifti arasında tartışa çıktı. Tartışma sırasında Selim Şişman, yanındaki tabancayla Gökcen Şişman'a ateş açtı. Başından vurulan Gökcen Şişman, otomobilde öldü. Selim Şişman ile kayınvalidesi Neslihan ve kayınpederi Yaşar Şişman, gözaltına alındı.

Polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kadının yaşadığı evi gösteren Sevcan Ş. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bir süre tutuklu bulunan Neslihan ve Yaşar Şişman tahliye edildi.

ŞİDDET GÖRDÜ, SIĞINMA EVİNDE KALDI

Olayın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Selim Şişman ile Neslihan ve Yaşar Şişman hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle, iddianame hazırlandı. İddianame, Çorum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede, öldürülen Gökcen Şişman’ın 14 yaşındayken aile baskısıyla akrabası olan tutuklu sanık Selim Şişman ile önce imam nikâhıyla, yaşını doldurması üzerinde de resmi nikâhla evlendirildiği belirtildi. Evliliğinden 5 ve 2 yaşlarında iki çocuğu bulunan Göken Şişman'ın olaydan bir yıl önce eşinden ve aile fertlerinden şiddet gördüğü gerekçesiyle yaptığı müracaat üzerine Kastamonu'da bir süre sığınma evinde kaldığı, ardından geldiği Çorum'a yerleşip yaşamaya başladığı öğrenildi