Beş yıldır boşanmaya çalışan Meryem Karalök'e gözaltı

5 yıldır eşinden boşanamayan ve ‘Artık kurtulmak istiyorum’ diyen Meryem Karalök, bir duruşmada kendisine tahrikte bulunan eşine çantayla vurduğu gerekçesiyle gözaltına alındı, mahkemeye çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Boşanmak için açtığı dava beş yıldır sonuçlanmayan ve eylem yapmaya başlayan Meryem Karalök, eşinin şikayeti üzerine gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı.

Evrensel'den Volkan Pekal'ın haberine göre, Meryem Karalök hakkında duruşmaların birinde kendisine sözlü tahrikte bulunan eşine çantayla vurduğu için yaralamadan verilen 150 gün hapis cezası 3 bin lira para cezasına çevrildi.

'ERKEKLİK GURURUM İNCİNDİ' DEMİŞ

Kararda yer alan ifadesinde Karalök’ün eşi, çanta kendisine değdiği için yaralandığını iddia ederken “Erkeklik gururum incindi” dediği ve mahkemenin verdiği kararda, çantayı silah sayarak ceza verdiği öğrenildi.

Eşinin başka bir kadınla yaşamasına ve eşinden şiddet görmesine rağmen bir türlü boşanma kararı alamayan Karalök, 3 bin lira ara ceza almasına tepki göstererek para cezasını ödemediği için hakim karşısına çıkarılıyor. Meryem Karalök 5 yıl önce eşinden boşanmak için dava açmış, 3 yıl önce ret kararı veren Adana 7’nci Aile Mahkemesi, evlilik birliğinin onarılamayacak şekilde sarsıldığını ispatlaması gerektiğini gerekçe göstermişti. 5 yıl önce açtığı davanın istinaf sürecinde eşinin imam nikahı ile başka bir evlilik yaptığını elindeki fotoğraflarla gösteren Karalök, “Artık kurtulmak istiyorum” şeklindeki isyanı ile gündeme gelmişti. Karalök boşanmak için yeniden dava açmıştı. (HABER MERKEZİ)