Yönetmen Luc Besson'a cinsel saldırı davası açıldı

Yönetmen Luc Besson hakkındaki Şubat ayında düşen cinsel saldırı davası yeniden açıldı. Davayla ilgili açıklama yapan Sand Van Roy, "Davam artık reddedilmiş değil" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - “Leon”, “Lucy” ve “Beşinci Element” filmleriyle tanınan yönetmen Fransız Luc Besson hakkındaki Şubat ayında düşen cinsel saldırı davası yeniden açıldı.

Birgün'ün aktardığı habere göre, oyuncu Sand Van Roy, Bristol Hotel’de Besson ile randevulaştığını, birlikte çay içtikten sonra bayıldığını, uyandığında ise kendisini otel odasında bulduğunu anlattı. Kendine geldiğinde, Besson tarafından cinsel saldırıya uğradığını ve yalnız bırakıldığını anlayan oyuncu, otel odasında bir miktar para da bulunca polise gittiğini dile getirdi.

Gelişmelerle ilgili Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Sand Van Roy, şu açıklamayı yaptı:

“Davam artık reddedilmiş değil. Bağımsız bir yargıç soruşturmayı açtı. (…) Savcıların tüm suçlamaları düşürme kararına rağmen, yargıç davayı yeniden açmaya karar verdi!”

Besson’un avukatı Thierry Marembert o dönem yaptığı açıklamada film yapımcısının 'bu hayali suçlamaları kesinlikle reddettiğini' söylemişti ve dokuz aylık soruşturmada Paris savcılığı delil yetersizliğinden ötürü Besson aleyhindeki suçlamaları reddetmişti. Van Roy’un açtığı davanın ardından birkaç kadın daha Besson’ı cinsel tacizle suçlamıştı. “Beşinci Element” ve “Leon” gibi filmlerin yönetmeni Besson ise tüm uygunsuz davranış iddialarını reddetmişti.

o