İETT ilk kez kadın şoför alacak

İETT tarihinde ilk defa kadın otobüs şoförü işe alacak. İETT'nin açıklamasında "İETT Genel Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı doğrultusunda ihtiyaç duyduğu 10 şoför için kadınları tercih etti" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İETT Genel Müdürlüğü, tarihinde ilk kez kadın şoför alımı için ilan verdi. İlanda, "Sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınma için aramızda daha fazla kadın gücünün olması gerektiğine inanıyor, kadınlarımızın potansiyeline güveniyoruz" ifadelerine yer verildi.

İETT Genel Müdürlüğü, 10 kadını otobüs şoförü olarak işe alacak. İBB’nin resmi iş başvuru sitesi "https://kariyer.ibb.istanbul/" sitesinde yayınlanan ilanda, "Bu ilanımız KADIN adaylarımız için paylaşılmıştır. Sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınma için aramızda daha fazla kadın gücünün olması gerektiğine inanıyor, kadınlarımızın potansiyeline güveniyoruz" denildi.

İlana 10 Ekim'e kadar başvuru yapılabilecek.

İETT'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, şoförlerin kadınlardan seçilmesi talimatını İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi.

Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı doğrultusunda ihtiyaç duyduğu 10 şoför için kadınları tercih etti. İBB’nin resmi iş başvuru sitesi web sitesinde yayınlanan ilanda kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapıldı" ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)