UEFA Süper Kupa finalini kadın hakem yönetecek

İstanbul'da yapılacak UEFA Süper Kupa final maçını kadın hakem yönetecek.  Stéphanie Frappart'ın düdük çalacağı maç, UEFA'nın erkek kategorisinde bu zamana kadar kadın hakem tarafından yönetilecek en büyük maç olacak.
Stéphanie Frappart

DUVAR – Avrupa futbolunun kulüpler bazından en büyük kupası olan UEFA Süper Kupa’da final maçını kadın hakem yönetecek. Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea arasında İstanbul’da yapılacak müsabakada Stéphanie Frappart düdük çalacak.

14 Ağustos 2019’da Beşiktaş’ın stadı Vodafone Park’ta oynanacak karşılaşmada hakem olacak Frappart, UEFA’nın erkek kategorisinde bu çapta büyük bir maç yöneten ilk kadın hakem olma unvanını kazanacak. UEFA’nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda hakemin ve memur ekibinin büyük oranda kadınlardan oluşacağı belirtilirken, tüm ekip tebrik edildi.

Frappart, bu yıl Fransa’da gerçekleştirilen FIFA Kadınlar Dünya Futbol Şampiyonası’nda ABD ile Hollanda arasında oynanan final maçında da düdük çalmıştı. (HABER MERKEZİ)