Sanık avukatı Şule Çet'in babasını suçladı

Şule Çet davasında sanık avukatının verdiği dilekçede “Şule Çet'in psikolojisinin babası para göndermedi diye bozulmuş olabileceği” iddia edildi. Çet'in avukatı Umur Yıldırım, “Kim babasından para almadığı için intihar eder ki?" diye sordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara'da bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Şule Çet'in ikinci duruşması yarın Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Duruşma öncesi sanıklar tarafından verilen bir dilekçede Şule Çet'in babasına yönelik suçlayıcı ifadeler yer aldı.

Sanık Çağatay Aksu'nun avukatı tarafından verilen dilekçede, "Şule Çet'in psikolojisinin babası para göndermedi diye bozulmuş olabileceği" iddia edildi. Evrensel'den Derya Kaya'nın haberine göre, Sanık Çağatay Aksu'nun avukatı Levent Ekmen tarafından verilen dilekçede “Şule Çet'in babası kızına düzenli olarak para gönderdiğini söylemiştir. Ancak yaptığımız araştırmalarda bu beyanın doğru olmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Maktulün psikolojik durumunu etkileyecek bu durumun tespiti için bankalara müzekkere yazılarak Şule Çet ve babasının hesap hareketinin istenmesi” talep edildi.

'KİM PARA ALAMADIĞI İÇİN İNTİHAR EDER Kİ?'

Çet'in avukatı Umur Yıldırım, “Kim babasından para almadığı için intihar eder ki? Şule günlüğü 120 liraya çalışıyordu, ayda 20 gün çalıştığını düşünürsek 2 bin 500 liraya yakın bir para eder. Ayrıca devletten kredi alıyor ve babası da para gönderiyordu. Savunacak bir şeyleri kalmadı. Akla mantığa uygun olmayan, yargıyı geciktirmeyi yönelik beyanları var” dedi.

Karşı tarafın elinde artık hiçbir şey kalmadığını belirten Yıldırım şöyle devam etti; şunları "Sanıklardan birisinin avukatı, Şule Çet’e babası tarafından düzenli para gönderdiğinin doğru olmadığını ve bu durumun maktülün psikolojik durumunu etkileyebileceği için bankalara müzekkere yazılarak hesap hareketlerinin istenmesi talep etmiş. İnsanlarla alay eder beyanları var. Kim babasından para almadığı için intihar eder ki?”

YANIT GELMEZSE KAMU GÖREVLİLERİNE SUÇ DUYURUSU

Çet’in kayıp iç çamaşırları ile ilgili müzaekkere yazıldığını ancak henüz cevabının gelmediğini belirten Yıldırım, cevap verilmezse çamaşırlarının kayıp olması, olay yerinde lavabodaki kan ve yerdeki sıvı örnekleri alınmaması ile ilgili kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Kamuoyu desteğinin önemine dikkat çeken Yıldırım, bu davanın Şule’yi geri getirmeyeceğini ama başka Şule'lerin ölmemesi için caydırıcı olacağını söyledi. O nedenle bu davadan çıkacak kararın önemli olduğunu belirten Yıldırım, “İnsanların desteği bizim için önemli. Çünkü bu dosya ‘İntihar’ denilerek kapatılacak bir dosya idi, kamuoyu desteği ile bu noktaya geldi” diye konuştu.

Etiketler dava sanık Şule Çet