'Bugünün diğerlerinden farkı yok, ben çalışmak zorundayım'

Samsun'da çocuklarını cezaevinden kurtarmak için başladığı atık toplama işine devam eden Halime Demircan, 8 Mart için düzenlenen yürüyüşü uzaktan izledi. Demircan, "Bugünün diğerlerinden farkı yok, ben çalışmak zorundayım" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Samsun'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında yüzlerce kadının katılımıyla düzenlenen yürüyüşle, kadına yönelik şiddet ve istismara tepki gösterildi. Sokaklarda kağıt toplayarak geçimini sağlayan Halime Demircan (65) ise gösteriyi uzaktan izleyerek, "Bugünün diğerlerinden farkı yok, ben çalışmak zorundayım" dedi

Öğretmenevi önünde bir araya gelen yüzlerce kadın, hazırladıkları pankart ve dövizlerle birlikte İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti. Kadına karşı şiddet ve istismara tepki gösteren kadınlara, çevredeki birçok kişi de destek verdi.

'BUGÜNÜN DİĞERLERİNDEN FARKI YOK, ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM'

Yürüyüş sırasında cadde üzerinde bulunan çöp kutularından kağıt toplayan Halime Demircan ise yürüyüşü uzaktan izledi. Demircan'a, 8 Mart hakkında ne düşündüğü sorulunca, "Ne düşüneyim ki? Yaşamadım hiçbir şey. Bugünün diğerlerinden farkı yok, ben çalışmak zorundayım" diyerek yanıt verdi. Yürüyüşe katılan kadınların yakından ilgilendiği Demircan, gösterideki kadınların yürüyüşünü tamamlamasının ardından çalışmasına devam etti.

Çocuklarını cezaevinden kurtarmak için başladığı atık toplama işine borçları yüzünden devam ettiğini anlatan Demircan'ın 7 yıldır kentteki sokaklarda kağıt topladığı öğrenildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya gelen yüzlerce kadınının yürüyüşü, yapılan açıklamanın ardından sona erdi. (SAMSUN-DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR