KADIN

Ümit Boyner: Kadınların haklarından ve eşitlikten vazgeçmeye niyeti yok! 

Boyner Grup, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner yayınladığı mesajda, 'kadınların elde ettikleri haklardan da toplumsal cinsiyet eşitliğinden de vazgeçmeye niyeti olmadığını' vurguladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Boyner Grup çalışanları adına basına yaptığı yazılı açıklamada, cinsiyet eşitliğinin gelişmiş ve çağdaş bir toplumun ön koşulu ve ayırt edici özelliği olduğunu ifade etti. Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ise 'kadınların elde ettikleri haklardan da toplumsal cinsiyet eşitliğinden de vazgeçmeye niyeti olmadığını' belirtti.

Ümit Boyner yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Tüm dünyada ve Türkiye’de kadınların sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal hayata katılımları ve yaşamın her alanındaki açık eşitsizlikler toplumsal gündemin ön sıralarında yer almayı sürdürüyor. Kadınların erkeklerle eşit hakları kullanabilmesinin ve toplumsal yaşama katılımlarının türlü yollarla kısıtlandığı ve düzenlendiği toplumsal yapıdan, daha eşitlikçi ve özgürlükçü bir anlayışa geçişin sancıları yaşanıyor.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin gelişmiş, çağdaş ve zengin bir toplumun ön koşulu ve ayırd edici özelliği olduğunu düşünüyorum. Zira eğitimde, ekonomide, istihdamda, siyasette, sanatta, sporda ve hayatın tüm alanlarında nüfusunun yarısına diğer yarısından farklı haklar ve uygulamalar sunan bir toplumun gelişme ve ilerlemesinden bahsetmek ne yazık ki mümkün değil. Bu nedenle toplumsal cinsiyet eşitliğini sadece “kadın hakları” meselesi değil, kadın-erkek ayırd etmeksizin tüm toplumun huzur ve refahını etkileyen bir “demokrasi” ve “haklar” meselesi olarak görmek zorundayız. Tüm zorluklara rağmen memnuniyetle görüyorum ki kadınların elde ettikleri haklardan da toplumsal cinsiyet eşitliğinden de vazgeçmeye niyeti yok.

Biz de Türkiye ve tüm dünyadaki kadınlardan aldığımız ilham ve cesaretle Boyner Grup’un bu yılki 8 Mart kampanyasıyla eşitlikten ve haklarından vazgeçmeyen kadınların sesi olmak, toplumun tüm kesimlerinden kadınların eşitlik ve özgürlük taleplerine sesimizi katmak istedik. Tüm insanların eşit ve özgür yaşayabilmesi dileğiyle, toplumsal cinsiyet eşitliğinden yana tavır alan herkesin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Boyner Grup'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hazırladığı kampanya filmi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR