Edirne Cezaevi'nde kadınlara caz konseri

Türkiye'nin güçlü caz vokallerinden Dilek Sert Erdoğan, Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan kadınlara ve çocuklarına konser verdi.  

DUVAR – Edirne’de Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan kadınlar ve çocukları, “Hükümsüz Caz” başlıklı konserde eğlendi. Adalet Bakanlığı’nın izni Edirne Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğinde Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda caz konseri düzenlendi.

Türkiye’nin en güçlü caz vokallerinden Dilek Sert Erdoğan’ın verdiği “Hükümsüz Caz” konserine, kadın hükümlü/tutuklular ve çocukları katıldı.  Erdoğan konserde yaptığı konuşmada, “Kimi içeride çekiyor hükmünü kimi dışarıda. Ama kadın toplumun her alanında. Kadın, içeride de olsa, dışarıda da olsa toplumun bir parçasıdır. Müziğin birleştirici gücü açısından insanları bir araya getirmesi yadsınamaz bir gerçek, bu açıdan bu konserler bizler ve toplum için çok önemli. Hüküm ne olursa olsun, sanat hükümsüzdür.” dedi.

AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Güliz Elif Yardımcı da etkinliğin düzenlenmesinde katkısı bulunan AB Türkiye Delegasyonu, Adalet Bakanlığı ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’na teşekkür etti.

İngilizce şarkıların ağırlıklı olduğu konserde, zaman zaman Türkçe şarkılar da seslendiren Erdoğan, hükümlülerde alkış tutarak eşlik etti. (AA)