Kadıköy'de yangın: 1 ölü

Kadıköy'de 4 katlı bir binada sabah saatlerinde çıkan yangında 20 yaşındaki bir kişi öldü.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki Osmanağa Mahallesi Tayyareci Sami Sokak içerisinde saat 07.00 sıralarında 4 katlı bir binanın 1'nci katında yangın çıktı. Yangına müdahale etmek üzere başta Kadıköy itfaiyesi olmak üzere çevredeki ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Binaya gelen itfaiye erleri alevlerle baş etmeye çalışırken, bir taraftan da üst katlarda mahsur kalanları kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye uzun uğraşlar sonucu, yangını kontrol altına aldı. Bu sırada merdivenle üst katlara ulaşan itfaiye, bina sakinlerinin güvenliğinden emin oluncaya kadar bir süre bekledi. Yangının kontrol altına alınmasından sonra mahsur kalanlar, apartmanın merdivenlerinden kontrollü bir şekilde indirildi.

Alevlerin söndürülmesinden sonra dairede kalan gençlerden Y.G.'nin (20) cesedine ulaşıldı. 'Bekar odası' olarak adlandırılan dairede 8 gencin kaldığı ve yangından hemen sonra çıktıkları öğrenilirken, ölen Y.G.'nin cenazesi ambulansa taşınarak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 

ZİLE BASIP UYANDIRDILAR

Binadan çıkan  Mehmet Başaran, "İçerde uyuyorduk, bir abi bağırdı hemen dışarı koştuk" dedi. Binadan çıkan Abdullah Sarkman ise "Aşağıdan zile bastılar, biz de balkona çıktık. İçeriyi duman sarmıştı, biz de aşağı inemedik" diye konuştu.

Yangının başladığı dairenin hemen altındaki işyerinin sahibi, "Alt taraftaki dükkan benim. Üst taraftaki alana yatak atmışlar orada yatıyorlar. Orayı blok yapmışlar" dedi. (İSTANBUL-DHA)

Etiketler kadıköy yangın ölü