Kadıköy Belediyesi'nin 'Sinematek' ve 'Anlat Kadıköy' projelerine Altın Karınca Ödülü

8. Altın Karınca Ödülleri sahiplerini buldu. Kadıköy Belediyesi, '‘Mimari ve Kentsel Tasarım’' kategorisinde '‘Sinematek ve Sinema Evi’' Rekonstrüksiyon Projesi ile '‘Yönetişim ve Katılımcılık'’ kategorisinde ise '‘Anlat Kadıköy’' projeleri ile ödül aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Belediyelerin şehirlerdeki yaşam kalitesini artıran projelerini teşvik etmek amacıyla Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Altın Karınca Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Kadıköy Belediyesi'nin, ‘’Sinematek ve Sinema Evi’’ ile ‘’Anlat Kadıköy’’ projeleri ödüle layık görüldü.

Marmara Bölgesi’ndeki belediyelerin projeleri Altın Karınca’da yönetişim ve katılımcılık, kentsel planlama ve altyapı, çevre ve atık yönetimi, mimari ve kentsel tasarım, kültür ve sanat, sosyal hizmetler, yerel kalkınma, ulaşım ve hareketlilik, akıllı şehir uygulamaları ve afet yönetimi olmak üzere 10 kategoride ödüllendirildi. 381 projenin yarıştığı Altın Karınca’da 41 belediyenin 52 projesi ödüle değer görüldü.

Kadıköy Belediyesi, '‘Mimari ve Kentsel Tasarım’' kategorisinde '‘Sinematek ve Sinema Evi’' Rekonstrüksiyon Projesi ile '‘Yönetişim ve Katılımcılık'’ kategorisinde ise '‘Anlat Kadıköy’' projeleri ile ödül aldı. Düzenlenen ödül töreninde, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’na ödülleri MBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takdim etti.

Kadıköy Yoğurtçu Parkı yakınlarında inşa edilen Sinematek ve Sinema Evi projesi, sinema yapıtlarını korumak, bu alanda araştırmalar yapmak ve sinema kültürünü yaymak amacıyla gösterimler düzenlemeyi amaçlıyor. '‘Anlat Kadıköy'’ projesi ise, Kadıköy’ün gelecek beş yılının, mümkün olabilecek en iyi katılım seviyesinde ve tüm paydaşlarıyla planlandığı, aynı zamanda Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı online katılım platformu olma özelliğini taşıyor.  (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR