'Kaçırma' değil 'nişanlıya sürpriz' çıktı

İstanbul'da arkadaşıyla yürüyen bir kadının kaçırıldığı anlara ilişkin kamera kayıtları haberlere yansıdı. Ancak kaçırılma değil, 'nişanlı sürprizi' olduğu ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde, işyerinden çıktıktan sonra caddede arkadaşıyla birlikte yürüyen kadının yanına yanaşan otomobilden inen bir kişi tarafından kaçırılmasına ilişkin görüntüler gündem oldu. Sosyal medyada da binlerce kez paylaşılan görüntülerin 'şaka' olduğu anlaşıldı. 

İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi olayın incelendiğini ve gerçeğin aktarıldığı gibi olmadığını duyurdu: "Bir şahsın nişanlısına sürpriz yapmak istediği, görüntülerin yanlış anlaşılmaya neden olduğu tespit edilmiştir..." 

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden olaya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Sosyal medya platformlarında paylaşılan ve basın yayın organlarında habere konu olan, 'Gaziosmanpaşa'da iş yerinden bir arkadaşı ile çıkan kadın, caddede yürürken iddiaya göre bir otomobile bindirilerek kaçırıldı.' içerikli video kaydı ile ilgili emniyet birimleri çalışmalarını tamamlamıştır.

Yapılan araştırmalarda İ.M., İ.J. ve kız kardeşi G.J. ile M.S. isimli şahısların Iğdır ilinde oldukları tespit edilerek şahıslar muhafaza altına alınmıştır. Burada alınan beyanlarında; İ.M. isimli şahsen İ.J. ile nişanlı oldukları, sürpriz yapmak amacıyla nişanlısını 34 GH.... plakalı araca bindirdiği ve herhangi bir kaçırılma olayının olmadığı ifade edilmiştir.

Şahıslar, kimlik tespitleri ve alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, medyadaki iddiaların bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu anlaşılmıştır." (HABER MERKEZİ)